Denoncimi i rëndë: Kush është polici i kriminuar që iu dogjën dy makinat
Me anë të një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një polic të Delta Force të cilit i janë djegur të dy automjetet luksoze.

Duke iu referuar një polici të Delta Forcë, Berisha denoncon me emër e mbiemër shtetasin Ermelind Abazi për lidhje kriminale dhe trafik droge.

"Zotëria në fjalë në vitin 2013-2014">2013-2014 ka qenë me ndërhyrjen në fshatin Lazarat dhe ka kryer transporte me makinën e tij personale për të nxjerr hashashin nga Lazarati dhe për tua çuar trafikantëve në destinacionsigurt duke përfituar nga detyra e policisë", denoncon polici tek Berisha.


“Zotëria në fjalë në vitin 2013-2014">2013-2014 ka qenë me ndërhyrjen në fshatin Lazarat dhe ka kryer transporte me makinën e tij personale për të nxjerr hashashin nga Lazarati dhe për tua çuar trafikantëve në destinacionsigurt duke përfituar nga detyra e policisë”, shkruan ndër të tjera Berisha.

Postimi i plotë i Berishës:

Prapa djegies se dy makinave ne Vlore, chercher la drogue (kerkoni drogen). Narkopolici eshte pronari!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Sali berisha. Un qe te shkruaj jam nje koleg i ermelind abazi polic i delta forc te cilit iu dogjen dy makina luksoze me cilindrat te madhe ne qytetin e vlores diten e premte ne dark von.

Zotria ne fjal ne vitin 2013-2014">2013-2014 ka qen me nderhyrjen ne fshatin lazarat dhe ka kryer trasporte me makinen e tij personale per te nxier ashashin nga lazarati dhe per tua cuar trafikantve ne destinacion te sigurt duke perfituar nga detyra e policis.

Nderko ne kte vit ka ndertuar dhe nje hotel 5 kac ne dhermi ka dhe nje supermarket ne emer te babait ne dhermi duke siguruar pastrimin e lekve.

Ne vitin 2015-2016 duke perfituar si shofer i fugonit delta forc ka kryer trasporte brenda qytetit dhe zonave per rreth duke ua cuar deri ne breg te detit ku i priste gomonia dhe e ngarkonin dhe e nisnin ne itali. esh i implikuar me shum trafikant te medhenj ne qytetin e vlores dhe fierit.

Si ka mundsi qe zotria ne fjal brenda vitit nderton 1 hotel luksoz ne dhermi dhe blen 2 makina luksoze? ndersa ne te tjeret me te njejten rrog nuk harrim te bleim nje shpi per te fjetur jemi akoma me qira ? dhe populli vuan per bukun e gojes?

Ju lutem ngrini zerin tuaj si opozit se te ju kemi besim. ju lutem me mbani anonim se sdua te humbas vendin e punes. faleminderit /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2018, ora 14:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori