Denoncimi i fortë i Sazan Gurit: Nëse deklaron se vdiq nga COVID-19, funerali falas!

"Kompania funerale i kishte propozuar funeral falaskëmbim të 1 milion e 200 mijë lekëve pagese..."

Sazan Guri thotë se një person i njohur që ka vdekur nga zemra, familjarëve i ishte ofruar shërbim falas nga ana e agjencisë funeralekëmbim të deklarimit se i ndjeri ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Ai ngre pyetjen: Kush qëndron prapa sponsorit të agjensive funerale?

Postimi i plotë:

Te dashur miq, u sigurova pa e nxorra.

Ngjarje shokuese qe po e ndaj me ju miq me shkruan nje shoqe ime. Mendova se ishin fjale, por sot u gjenda perballe faktit shkruan ajo. Ne mengjes i shkova per ngushellim shoqes time qe i vdiq i ati nga zemra.

Kompania funerale G… i kishte propozuar funeral falas ne kembim te 1 milion e 200 mije lekeve pagese …. vetem nese e rregjistronte te atin, si te vdekur me covid. E kishte te njohur te vetin, dhe i kishte thene qe 95 raste te vdekur fals, jane vetem nga pika ime e funeralit.

Shtrohet pyetja …. kush qendron prapa sponsorit te agjensive? Agjensia besoj, perfiton mbi shpenzimin e klientit …., se cfare interesi do të kishte pastaj. Pse gjithe ky interes per te rritur nr e te vdekurve me Covid? Ka qe sdo besojne?

Shtuar më 14/07/2020, ora 21:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori