Denoncimi i Berishës: Ose në takimet e kryeministrit, ose ik nga puna
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vetëm pak minuta më parë, faktin se në një takim të ardhshëm të PS, punonjësit e administratës janë detyruar që të shkojnë ose kërcënohen me largim nga puna.

Piktori deshtak takim me detyrim!

Lexoni mesazhin e nepunesit dixhital. sb

“Doktor pershendetje!
Ju shkruaj per te denoncuar faktin qe Edvin Shullazi ka takim te Biblioteka e Rrethit Fier, ne oren 16.00 dhe drejtoret e Bashkise Fier, UKT, OSSHE dhe ne te gjitha institucionet shteterore te Qarkut po i detyrojne punonjesit qe te jene te pranishem ne takim.
Eshte e turpshme sesi kercenohen me heqje nga puna nese nuk shkojne.

Drejtoret do qendrojne te hyrja e Bibliotekes ne oren 16.00 per te bere apelin, me mungesa. Kush nuk vjen, te henen merr leter per largim nga puna !

Qytetaret nuk e duan me narkokryeministrin dhe prandaj ai merr masa qe mos ti deshtoje aktiviteti, dhe ti hedhe hi syve popullit me propagande komuniste.
TURP TURP TURP!” /albeu.com/

Shtuar më 20/04/2018, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori