Denoncimi i Berishës: Vidhen të dhënat e regjistrit elektronik të votuesve nga Ministria e Brendshme
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim serioz ditën e sotme, ku ka akuzuar ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin se ka vjedhur të dhënat e regjistrit elektronikvotuesve nga ministria dhe se i ka transferuar në zyrat e PS-së.

Lidhur me këtë ngjarje, Berisha i bën thirrje prokurorisë që të hetojë rastin.

STATUSI I BERISHËS

Saje qorri vjedh të gjitha të dhënat e regjistrit elektronikvotuesve nga Ministria e Brendshme dhe ato po i përdor drejtori i IT të Policisë, Ernest Dimashi, një militant fanatik i PS.

Lexoni mesazhin e sapo ardhur të oficerit dixhital.

I bëj thirrje prokurorisë të nisë me urgjencë hetimin ndaj këtij akti që shkatërron procesin zgjedhor! sb

“16/06/2017, 18:15:37: Sajmir Tahiri ka transferuar në zyrat e PS të gjithë të dhënat e regjistrit elektronikvotuesve që ka MB dhe po i përdor drejtori i IT të policisë Ernest Dimashi një militant i PS dhe mik i Sajmirit.”/albeu.com/
Shtuar më 16/06/2017, ora 21:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori