Dënohen me 111 vjet burg në total autorët e vrasjes së Skurës
Gjykata e Krimeve të Rënda dha sot 111 vite burg për tre të akuzuarit për vrasjen e shefit të krimeve të komisariatit të Matit, Musa Skura. Për Fitim Allën i akuzuar si autori kryesor i ngjarjes, gjykata vendosi burgim të përjetshëm ndërsa për Vilson Milkurtin ajo vendosi 6 vjet burg dhe 4 vite për Edison Lleshin.

Familjarët e të pandehurve nuk kanë qenë dakort me vendimin duke reaguar dhe deklaruar për prova të manipuluara.
Shtuar më 13/06/2014, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori