Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
"Demokracia ne Veprim": PDK udheheq ne Prizren dhe Lipjan
Albeu.com
“Demokracia në Veprim”, ka publikuar rezultatet paraprake të zgjedhjeve në dy komunat në të cilat u rivotua të dielën- në Prizren dhe në Lipjan. Sipas këtyre rezultateve, në të dyja komunat prijnë kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës.Sipas “Demokracia në Veprim”, në Prizren, Ramadan Muja i PDK-së ka fituar 53.1 % të votave, ndërsa kundërkandidati i tij nga LDK, Hanefi Muharremi ka fituar 46.9 % të votave.

Ndërsa në Lipjan, kandidati i PDK-së, Shukri Buja, ka marrë 53.6 % të votave, ndërsa ai i LDK-së, Imri Ahmeti, 46.4 %.
Shtuar më 01/02/2010, ora 04:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori