Demiraj plas “bombën”: Krimi po terrorizon qytetet si dikur Sigurimi i Shtetit
Ish-ministri teknik Dritan Demiraj ka reaguar ashpër pas deklaratave të Presidentit Donald Trump, i cili thotë se ne Shqipëri “krimi po terrorizon qytetet si dikur sigurimi i shtetit dhe “agjitacion propaganda”.

Nga Dritan Demiraj

Në një takim për nder të Muajit të Trashgimisë Latine, Presidenti Trump i përcolli komunitetit Kubanez vendosmërinë e SHBA-se për të luftuar komunizmin dhe mbështetur lirinë dhe Demokracinë në Kubë.

Shqipëria është e kapur sërish nga Komunizmi. Ish-Zyrtare te larte te diktaturës komuniste janë rikthyer me bekimin e Edi Ramës dhe drejtojnë shtetin.

Edi Rama “mban” yjet e Fidel Castros në xhaketë dhe u rikujton shqiptareve bunkeret dhe simbolet traumatizuese te rregjimit.
Shqiptarët po ikin masivisht si në kohën e ambasadave dhe anijeve famëkeqe te vitit 1990. Krimi po terrorizon qytetet si dikur sigurimi i shtetit dhe “agjitacion propaganda”.

Dhjetera mijera shqiptare u burgosen ne burgjet komuniste vetem pse donin lirine dhe ishin properendimore, nderkohe ambasadoret e shteteve perendimore heshtin.

DD. Washington DC. /albeu.com/


Shtuar më 08/10/2017, ora 08:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori