Dëmet e tërmetit, lezhjanët kërkojnë të shpallet gjendja e jashtëzakonshme
Durrësi dhe Thumana kanë pasur dëmet më të mëdha në njerëz dhe ndërtesa, por kjo nuk do të thotë se qytetet e tjera kanë shpëtuar paq.

Kështu dëme nga tërmeti ka patur dhe në disa pallate në Lezhë. Nga verifikimet disa rezultojnë të pabanueshme.

Qytetarëve të prekur nga tërmeti ju duket se nuk janë në fokusin e qeverisë.

Ata thonë se edhe në Lezhë duhet të shpallet gjendja e jashtëzakonshme.
Shtuar më 29/11/2019, ora 15:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori