Delegacioni shqiptar niset drejtë samitit të NATO-s
Një delegacion shqiptar është nisur sot për në samitin e NATO-s në Uells. Delegacioni i përbërë nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe ministrja e Mrojtjes Mimi Kodheli, sipas kryeministrit Edi Rama do të ketë një rol të rëndësishëm në axhendën e punës.

“Për në samitin e NATO-s në Uells ku delegacioni shqiptar ka një zë dhe një rol të rëndësishëm në axhendën e punës,” shkruan Rama në rrjejet sociale.

Nderkohë që Spiegel shkruan se në këtë samit tashmë armiku është i përcaktuar qartë: ai është presidenti rus, Vladimir Putin, i cili ka deklaruar se e merr Kievin për dy javë.
Por në bankën e të akuzuarve pritet të jetë kancelarja gjermane, Angela Merkel.
Shtuar më 03/09/2014, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori