Deklarimi i pasurisë, ministrat 1 muaj afat
Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurise ka kerkuar nga ministrat e rinj qe te bejne brenda afatit nje mujor deklarimin e pasurise. Kryeinspektorja Zana Xhuka deklaroi se ne baze te ligjit te ri cdo subjekt duhet te provoje me dokumenta cdo aset te deklaruar, fakt ky qe rezulton te jete shkelur nga nje numer i madh zyrtaresh. Ne cdo rast te provuar do te aplikohen ndeshkime dhe gjoba qe varjojne nga 50 deri ne 100 mije leke.“161 dosje po kontrollohen aktet perfundimate nga ana ime per te rimar me pas vendimin perfundimate. Une personalisht kam hapur dosjet per kontrollin e plote te 92 personave nje prej tyre eshte dhe deputeti Taulant Balla”-theksoi Xhuka. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 18:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori