Deklarate e Topallit per takimin me delegacionin e KiE
Albeu.com
Zyra e Kuvendit ka lëshuar një deklaratë për takimin mes kryeparlamentares Topalli dhe delegacionit të KiE. Në njoftim thuhet se kryetarja e Kuvendit bëri një ekspoze të zhvillimeve në Shqipëri, në mënyrë të veçantë pas rezolutës së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës.
Ajo vlerësoi miratimin e kësaj rezolute, rikonfirmoi vlerësimin për raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet, si edhe deklaratën më të fundit të bërë nga Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Soares.
Shtuar më 22/02/2010, ora 20:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori