De Marnhac emerohet shef i ardhshem i EULEX-it
Albeu.com
Ish-komandanti i KFOR-it, Xavier Bout de Marnhac, nga Franca, është emëruar të martën shef i Misionit evropian për sundim të ligjit në Kosovë (EULEX). Vendimi është marrë nga Komiteti për Politikë dhe Siguri i Bashkimit Evropian, pas ...... rekomandimit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Catherine Ashton.

Ish-komandanti Bout de Marnhac, do ta marrë detyrën nga Yves de Kermabon, më 15 tetor. Mandati i tij zgjat një vit, me mundësi ripërtëritjeje edhe për një vit.
Shtuar më 27/07/2010, ora 21:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori