Dëbora mbulon veriun, probleme në aksin Kukës-Kalimash
Pas reshjeve të para të dëborës për këtë vit të cilat kanë nisur ditën e sotme, aksi rrugor Kukës-Kalimash paraqet probleme me qarkullimin e mjeteve.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se trashësia e dëborës në këtë aks ka arritur deri në 10 cm, ndërsa në terren janë 8 mjete borë pastruese të cilat po punojnë për normalizimin e qarkullimit dhe hapjen e rrugës. Ndërkohë në qytetin e Kukësit dhe fshatrat përreth trashësia e dëborës ka arritur në 5 centimetra, ndërsa në terren janë 3 borëpastruese.

Për shkak të reshjeve, bashkia e Kukësit ka mbledhur shtabin e emergjencave për të mbajtur nën kontroll situatën. Bashkia i bën apel operatorëve të kontraktuar të rrisin gatishmërinë, si dhe të ndërhyjnë më mjetet në të gjitha akset rrugore ku ka probleme.

Më herët, për shkak të reshjevedëborës, edhe bashkia e Pukës i bëri apel Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH) të marrë masat për të mbajtur akset rrugore të hapura./Albeu.com/
Shtuar më 03/01/2017, ora 22:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori