Daul: PS te kthehet ne Kuvend
Albeu.com
Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane, Joseph Daul i ka bërë apel PS-së të kthehet në Kuvend dhe të pranojë rezultatin e zgjedhjeve. Ai ka deklaruar se PE është shprehur në rezolutë kundër bojkotit.
Sipas Daul kërkesa për hapjen e kutive u rrëzua nga Kolegji Zgjedhor, ndaj PS duhet të respektojë vendimin e gjykatës dhe KQZ-së.
Shtuar më 12/02/2010, ora 20:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori