Dash Shehi: Teatrin e shembi Rama, të tjerët janë thjeshtë fakirë
Sipas ish-deputetit Dashamir Shehi, përgjegjës për shembjen e Teatrit Kombëtar është vetëm kryeministri Rama dhe askush tjetër.

Gjatë një interviste në Rtv Ora, Shehi thotë se të gjithë të tjerët janë thjesht fakirë që përdoren prej tij.

Shehi: Debati është i natyrës publike dhe politike. Atë e ka shembur Edi Rama, ato të shkretët janë fakirët që janë përdorur.

Gjysma e tyre nuk kanë dashur ta firmosin por e firmosin prej interesit dhe frikës. Një ditë të bukur po të ketë shtet dhe prokurori fillojnë dhe i deklarojnë ata se kush i urdhëroi, si është historia.

Ky është kryekuzhinieri i kësaj çorbe, ai pastiçieri është hallexhi. Këta janë treguar të gatshëm. Kur shteti bëhet i dhunshëm do të presim dhe nga këto.

Shtëpitë që shemben poshtë e përpjetë me këto njerëz shemben, pronat që shpërndahen. Është frymë që e ka futur Rama, ka mbaruar administrata publike.
Shtuar më 26/05/2020, ora 22:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori