DASH: Në Shqipëri ka korrupsion dhe drejtësi të dobët
Departamenti i Shtetit ka publikuar një raport lidhur me disa shtete ballkanike ku ndodhet edhe Shqipëria.

Sipas DASH, në Shqipëri problem kryesor mbetet korrupsioni i lartë si dhe drejtësia e dobët.

Raporti thekson se sa i takon luftës kundër terrorizmit, Shqipëria ka bërë disa hapa dhe se ishte një përkrahëse e luftës anti-IS.

DASH nënvizon në raport se për terrorizmin, legjislacioni shqiptar dënon ashpër shfaqjet e terrorizmit, të ekstremizmit fetar, të islamit politik dhe të rekrutimit të luftëtarëve vendas për të luftuar përkrah IS apo në luftërat e huaja. /Albeu.com/
Shtuar më 02/06/2016, ora 23:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori