Dalin pamjet: Si e rrethuan Rinasin Forcat Speciale të ushtrisë (FOOT LAJM)

Forcat Speciale të ushtrisë janë vendosur në pjesën e jashtme të aeroportit të Rinasit që prej mbrëmjes së djeshme pas një urdhri të shumë debatuar të ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

Mungesa e bazës ligjore për këtë urdhër të bën të mendosh se praktikisht kishim të bënim me një puç ushtarak, pasi këtë detyrë mund ta kryejë shumë mirë RENEA dhe FNSH.

Sëfundmi kanë dalë edhe pamjet e vendosjes së policisë ushtarake si edhe të forcave speciale të ushtrisë në Rinas.

Ata janë fotografuar duke patrulluar rreth aeroportit si edhe duke kontrolluar makinat që kalojnë në rrugët pranë. /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2019, ora 14:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori