PROSTITUCIONI/ Dalin pamjet, ja se si policia kap “mat” 3 klientët në hotel (VIDEO)
Janë publikuar pamjet nga momentet kur policia ndërhyri dhe kapi mat në hotel tre klientë që kryenin marrëdhënie me një femër që shfrytëzohej për prostitucion.


Njoftimi i Policisë:

Më datë 21.03.2017, Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda, kanë bërë të mundur finalizimin e Operacionit "Free Time", duke bërë të mundur arrestimin në flagrancë, të shtetasve:

•M. Thanas, 26 vjeçe, banuese në Tiranë. (Neni 114)

•M. Çela, 38 vjeç, banues në Tiranë (Neni 114)

•D, Haka, 34 vjeç, banues në Tepelenë (Neni 113)

•R. Zhitoni, 39 vjeç, banues në Tiranë (Neni 113)

•K. Zhilla, 26 vjeç, banues në Tiranë ,për veprën penale të "Mos kallzimit të krimit”(Neni 300)

•D. Sharra, 27 vjeç, banues në Tiranë (Neni 114 dhe 236)

Proçeduar në gjendje të lirë shtetësja:

-T. Gj., 27 vjeçe, banuese në Tiranë (Neni 113)

Janë shpallur në kërkim shtetasit B. O., E.I., F. Sh.,për veprën penale të "Shfrytëzimit të Prostitucionit”, parashikuar nga Neni 114 i Kodit Penal.

Në kuadër të këtij operacioni është bërë e mundur të dokumentohet veprimtaria kriminale e shtetasve të mësipërm, të cilët në kohë dhe vende të ndryshme në qytetin e Tiranë kanë shfrytëzuar, ndërmjetësuar dhe marrë pagesa për prostitucion në vlerën që varjonin nga 50-100 euro.

Personat e dyshuar si organizatorët e këtij aktiviteti më konkretisht ,M. Thanas dhe M. Çela kanë ndërmjetësuar për të ushtruar prostitucion tek shtetësja T. Gj., dhe më datë 20.03.2017 rreth orës 23:00 jan kapur në flagrancë në ambientet e një hoteli në periferi duke ushtruar prostitucion në grup, me klientët R. Z., D. K., dhe K. Zh.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:

-1 automjet tip "Hyundai"

-4 aparate telefonik,

-20000 lekë të reja,

-2 doza kokainë dhe sende për përdorim narkotikësh dhe një dozë e dyshuar e llojit "Cannabis Sattiva", e prova të tjera që i shërbejnë hetimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprat penale të “Trafikimit të personave të rritur” dhe “Shfrytëzimit të prostitucionit”, parashikuar nga Neni 110/a dhe 114 të Kodit Penal./albeu.com/
Shtuar më 22/03/2017, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori