Dalin pamjet e fuqisë shkatërruese të super bombës amerikane (FOTO & VIDEO)
Ushtria amerikane goditi dje pozicionet e ISIS në kufirin mes Afganistanit dhe Pakistanit më super bombën e saj e quajtur ndryshe edhe si "Nëna e të gjitha bombbave".

Gjatë ditës së sotme janë publikuar pamje të shpërthimit, i cili ka shkatërruar çdo gjë në një perimetër të gjerë duke asgjëruar ndërkohë tunelet e ISIS në këtë zonë si edhe një numër të madh, ende të papërcaktuar, militantësh të tij, shkruan Albeu.com.

Bomba ka 11 ton eksploziv dhe shkatërron çdo gjë në një perimetër të gjerë, ndërkohë që lë me pasoja të rënda për gjithë jetën ushtarët armiq që ndodhen në një rreth më të gjerë se sa vatra e shpërthimit. /Albeu.com/

Dalin pamjet e fuqisë shkatërruese të super bombës amerikane mbi militantët e ISIS (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 14/04/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori