Dalin pamjet, 30 bluzat e bardha të nisura në Itali gati të hyjnë në shërbim (VIDEO)
Ashtu sikundër u raportua dhe bëri bujë të madhe, 30 mjekë e infermjerë janë dërguar në Itali për të luftuar ndaj pandemisë.

Sot, ata janë gati për të hyrë në shërbim në spitalin e Brescias, e cila është dhe një nga zonat më të prekura.

Lajmin e ka ndare sot ministrja e Shendetsise, Ogerta Manastirliu, duke postuar edhe pamje nga grumbullimi para ambineteve te spitalit.

Postimi i Manastirliut

Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim jeni #krenaria jonë🙏🏼
10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga #COVID-19 në Itali❗️
#FORCA
#JEMIMEJU 🇦🇱🇮🇹
Shtuar më 30/03/2020, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori