Dalin emrat, kush janë 4 policët që trafikonin njerëz jashtë Shqipërisë
Pëlqej
Policia ka zbuluar 39 personat e arrestuar për përfshirje në trafikimin e njerëzve drejt vendeve si SHBA, Kanada dhe Angli.

Mes te arrestuarëve janë edhe katër policë të cilët janë vënë në pranga.

Drejtori i Policisë Ardi Veliu në një deklaratë për media tha se 3 punonjës janë të pikës kufitare të Qafë-Thanës dhe 1 polic i Hanit të Hotit.

Identiteti i policëve:

-Çelnik MAKSUTI, 53 vjeç, lindur e banues në Pogradec me detyrë kontrollor në P.K.K.Qafë Thanë.

-Ilir ISMAILI, 32 vjeç, lindur e banues në Pogradëc, me detyrë kontrollor në P.K.K.Qafë Thanë.

-Erjon MAXHARI, 28 vjeç, lindur e banues në Pogradec, me detyrë kontrollor në P.K.K.Qafë Thanë.

-Gjokë UJKAJ, 46 vjeç, lindur e banues në Shkodër, me detyrë kontrollor në P.K.K. Hani i Hotit Shkodër. /albeu.com/

Shtuar më 17/03/2018, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori