Dalin detajet, si u kap mat kamioni me 613 kg heroinë në Durrës
Detaje te reja nga aksioni ne Durres per sekuestrimin e 613 kg kokaine ne kontenierin me banane.

Janë zbardhur detaje të reja nga aksioni në Durrës ku u sekuestruan 613 kg kokainë në kontenierin më banane.

Droga vinte nga Kolumbia dhe u gjet në kamionet e kompanisë "Arbri Garden" pranor i së cilës është arratisur.

Kontenieri ka mbërritur në Shqipëri më datë 19 shkurt, Policia dhe autoritetet Doganore kanë mbajtur nën vëzhgim të gjitha lëvizjet rreth tij dhe personat përgjegjës për ngarkesën që supozohej të ishte vetëm me banane.

Kontenieri i mbërritur në Portin e Durrësit, u mbajt nën vëzhgim të pandërprerë deri sa mbërriti në magazinat e firmës, i transportuar nga kamioni me targë DR 3819, që drejtohej nga Armando Pezaku, shkruan Panorama.

Ndërsa pasagjeri që shoqëronte ngarkesën, ishte edhe shtetasi Donaldo Lushaj, që kishte detyrën e menaxherit dhe do merrte në dorëzim mallin e mbërritur nga Kolumbia.

Menjëherë sapo kamioni u fut në ambientet e kompanisë “Arbri Garden”, në Maminas, shërbimet e Policisë kanë rrethuar në perimetrin e jashtëm objektin e më pas kanë ndërhyrë në brendësi të magazinës.

Pas kontrollit të imtësishëm të kontenierit, kanë bërë të mundur gjetjen dhe sekuestrimin e lëndës narkotike. /albeu.com/


Shtuar më 01/03/2018, ora 09:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori