Dalin detaje të reja për shqiptarët e arratisur: U hodhën nga 10 metra lartësi
Tre shtetas shqiptar janë arratisur nga qelitë e rajonit të policisë të Argjirupolit.

Ngjarja ka ndodhur në orën 06,30 të së martës, 19 qershor.

Ata kanë mundur të presin shufrat e hekurta të dritares së banjës së qelisë dhe u hodhën përtokë nga një lartësi prej 10 metrash.

Sipas disa burimeve, ata u diktuan nga rojat e rajonit, por mundën të kapërcejnë murin rrethues e të zhduken.

Ata ishin arrestuar më 13 qershor, të akuzuar si pjesëtarë të një bande kriminale, që kishte kryer të paktën 70 vjedhje spektakolare.

“Unë kam denoncuar në mënyrë të përsëritur papërshtatshmërinë e qelive të paraburgimit AT. Argyroupoli », shprehet Presidenti i Zyrtarëve Jugut Attica Policisë, Z. George Kalliakmanis, në një deklaratë për zougla.gr. “Kam denoncuar në mënyrë të përsëritur pamjaftueshmërinë e ndërtesës së stacionit të policisë, por ankesat e mija kanë rënë në vesh të shurdhër.

“Është një ndërtesë e angazhuar nga një individ që nuk ka as ashensor. Ai nuk duhet të jetë një stacion policor. “Asnjë parkim, qasja është e vështirë. Në të njëjtën kohë, unë gjithashtu kam denoncuar dobësimin e burimeve njerëzore. Edhe pse ministri kishte thënë se policia do të forcohej, kjo nuk ndodhi. Presonat që janë arratisur ishin shumë të shkathët. Ata kërcyen nga një lartësi prej 10 metrash, “vuri në dukje ndër të tjera, George Kalliakmanis. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 20:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori