Dacicit i errësohen sytë nga shqiptari që e takon në Washington
Pëlqej
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq gjatë vizitës se tij të fundit në Washington, ishte takuar me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Herbert Raymond McMaster. Por, çfarë ndodhi në takim?

”U takova në Washington me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithë respektin, por kur pashë se pranë tij kishte ulur shefin e tij të kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unë dhe tha se ai ishte nga Kosova, për një moment më janë ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se çdo gjë ishte e qartë”, tha Daçiq.

“Wes Mitchell, Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet europiane dhe Euroaziatike, më tha se është më mirë të mos flas asgjë për Kosovën gjatë takimit”, tha Daçiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.

Vëllezërit Ylli (majtas) dhe Ylber (djathtas) Bajraktari jashtë Pentagonit, ku punojnë në politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare për dy zyrtarët kryesorë të Departamentit të Mbrojtjes


Shtuar më 06/12/2017, ora 08:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori