Çudi shqiptare: Burri me 3 fëmijë dashurohet çmendurisht me shitësen e martuar
Historia e pazakontë e Batin Dukës është bërë sot pjesë e emisionit "Me zemër të hapur" në "Neës24", ku burri kërkon djalin e tij që erdhi në jetë nga një lidhje jashtëmartesore.

Emigranti shqiptar tregon live në studion e emisionit të birin e tij Kristjanin.

Batin tregon se ishte i martuar dhe baba i 3 fëmijëve kur filloi një lidhje jashtëmartesore. Gruaja, e cila i mori mendjen ishte po ashtu e martuar dhe nëna e një vajze.

Ky raport vazhdoi për disa vite derisa ajo ngeli shtatzënë dhe pas rrëfimit të saj ku pranonte se ai ishte i ati, të gjitha dyshimet u vërtetuan pas bërjes së ADN-së.

Premtimi i fshehtë mes tyre ishte se Batini dhe i biri nuk do teë ndaheshin kurrë nga njëri-tjetri. Pas një zenke mes tyre ajo me të qara i ka rrëfyer bashkëshortit se ai e kishte gjuajtur e më pas e vërteta ka marrë dhenë dhe sigurisht që për të dyja familjet ishte një tronditje shumë e madhe.

Filluan kërcënimet në telefon që burri i zonjës i bënte gruas së Batinit, dhe pas shumë diskutimesh i bëri të qartë atësinë e vërtetë të djalit.

Pas shume përplasjesh dhe padish në gjykate familja tjetër vendosi të arratisej, ikën nga Greqia dhe më pas në Itali. Ata kanë humbur çdo gjurmë dhe kjo e ka bërë të dëshpërohet. Batin Duka kërkon të birin, Kristjanin, nga i cili betohet se nuk do te heq dorë kurrë.

INTERVISTA:

Si u njohët?

Ajo punonte si shitëse në një furrë buke. Unë punoja si taksist. Si fillim për 8 muaj kishim shoqëri. Më pas u lidhëm. Lidhëm shoqëri dhe me familjet tona.

Më pas gruaja dyshonte për ne. Më pas ajo ngelet shtatzënë. Vajzën e saj e mbanim ne në shtëpi. U lidh akoma më shumë kjo shoqëri, u krijua miqësi. Kam bërë një libër me poezi për djalin tim.

Çfarë menduat kur nisët këtë lidhje? A e dinit që do të lëndonit të dy partnerët tuaj?

Ishim në dijeni, kishim diskutuar shumë herë. Kishim dalë në një konkluzion se familjet nuk do t’i prishnim, dhe do vazhdonim lidhjen dashurore. Ajo grua e kishte kapur burrin e saj teksa e tradhtonte. Ishte e lënduar.

Ndoshta dhe më ka përdorur. Në lidhje me nusen nuk ka ndryshuar asgjë. Unë me nusen kam 27 vite. Zonjën tjetër e desha, se dashurova. Ajo u dashurova.

Si ka mundësi që një njeri të ketë dy ndjenja njëkohësisht?
Them se ka mundësi.

I merrje kohë familjes për t’ju përkushtuar asaj?

I merrja kohë punës time. Se isha duke punuar. Atje shfrytëzoja dhe momentin kur kaloja kohën me zonjën. Nusja ime u mundua, por unë se pranoja.

Ai e shikonte që një grua të mungojë disa orë nga shtëpia. Ku është? Kur ky njeri e mëson këtë incident, më merr në telefon dhe më thotë; larg familjes time. I them që duhet të kujdesesh për vajzën dhe gruan tënde, dhe djalin.

Cfarë emri do i vije ti kësaj lidhje jashtëmartesore që kishte me zonjën në fjalë?

Përfundimi ishte zhgënjim. U nis si një lidhje e pastër. /BW/

Shtuar më 19/09/2018, ora 13:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori