Ç'po gatuhet në Tiranë? Xhafaj takon Lu-në pas deklaratave "bombë"
Fatmir Xhafaj është në një takim me ambasadorin e SHBA-ve Donald Lu dhe asaj të BE-së Romana Vlahutin pas deklaratave të shefit të ambasadës amerikane në Tiranë.

Takimi po zhvillohet prej disa minutash.

Deklarata e ambasadorit pak orë më parë
Lufta kundër krimit të organizuar derisa peshqit e mëdhenj të futen në burg. 20 familje kriminale dominojnë krimin në Shqipëri. Në Shqipëri veprojnë 4 klane kryesore. Këta kriminelë duhet të jenë në burg. Emiliano Shullazi një nga këta kriminelë, thuhet se vijon të bëjë trafik droge nga qelia . Ka shumë Shullazë e Lul BerishaShqipëri.

Megjithëse u procedua drejtori dhe juristi i burgut, Berisha mbetet i lirë. Klement Balili ia ka dalë prej 18 muajsh t’i shpëtojë drejtësisë Shqiptarët ia dolën të nxjerrin kriminelët nga parlamenti
Shtuar më 02/10/2017, ora 13:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori