COVID-19/ Vaksinimi në Shqipëri një show?! Zbuloni çfarë po ndodh me të moshuarit në azile
Pavarësisht ritmeve të ngadalta, edhe Shqipëria ka nisur procesin e vaksinimit anti-COVID-19.

Pas mjekeve, ka nisur procesi i vaksinimit edhe tek të moshuarit si një grup moshë shumë e rrezikuar nga ky virus.

Por ndryshe nga cfarë rekomandohet edhe nga OBSH, në Shqipëri po vaksinohen edhe të moshuarit të cilët e kanë kaluar njëherë COVID-19, duke të lënë më shumë përshtypjen e një show se sa një procesi të rregullt.

63-vjeçari Enis Kapa rrëfeu për tch se ka kaluar Covid para tre muajsh dhe u bë një nga të moshuarit e parë që e përfitoi vaksinën.

"Unë para tre muajsh e kalova Covidin, por duke e parë që është e nevojshme edhe nuk kam asnjë humbje dhe e bëra."- u shpreh i moshuari.

Ky fakt tregon se Shqipëria nuk ka ende një plan të mirfilltë vaksinimi duke shfrytëzuar në mënyrë jo korrekte sasinë epaktë të dozave që kemi në dispozicion./albeu.com/

Shtuar më 17/02/2021, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori