COVID-19/ Rama zbulon se cilat biznese dhe qytetarë do përfitojnë nga ndihma e qeverisë
Kryeministri Edi Rama ka publikuar paketën e plotë të ndihmës financjare të qeverisë, për shkak të koronavirusit.

"Më vjen keq që njerëzit mendojnë e po e fitojmë këtë betejë. Jo ne sot jemi rrezik i vetvetes. Ende jemi duke luftuar me armikun e padukshëm", – u shpreh kryeministri Edi Rama.

"Liritë do rikthehen sapo të mbarojë kjo luftë, ekonomia do të ngrihet kur të mbarojë kjo luftë", – theksoi Rama.

"Në këtë paketë do të përfshihen edhe bizneset e vogla që nuk janë mbyllur, por kanë pasur dëme ekonomike si pasojë e kësaj situate (agjenci turistike, rrobaqepësi e mobileri të vogla, hidraulikë, elektriçistë, fizioterapi, kancelari, servise makinash e lavazhe të liçencuar), do të përfshihet gjithashtu biznesi i madh, sektori turistik dhe fasoneritë..."-tha Rama.

Shtuar më 13/04/2020, ora 19:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori