COVID-19 i mori jetën, spitali i Durrësit reagon për vdekjen e ish-deputetit të PS-së
Spitali i Durrësit ka reaguar në lidhje me vdekjen e ish-deputetit të PS dhe mundësit Shkëlqim Troplini, i cili u infektua me koronavirus.

Sipas spitalit, Troplini kishte mbërritur në gjendje mjaft të rëndë në spital në datën 8 Nëntor, dhe ishte e pamundur që të transportohej në drejtim të Tiranës.

“Pacienti eshte paraqit ne urgjencen e spitalit te Durresit me date 8 Nentor ne gjendje shume te rende me saturime te oksigjenit 35%.

Ju be terapia ne urgjencen e spitalit me konsulte te pneumologut, reanimatorit dhe u konkludua qe eshte i patransportueshm te tille gjendje ne nje spital Covid”, thuhet në reagimin e spitalitDurrësit.

Shtuar më 09/11/2020, ora 13:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori