Covid-19 i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar
Mjeku, Ramë Morina, nga komuna e Malishevës ka humbur betejën me COVID-19.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Salih Morina.

Morina ka kujtuar mjekun si profesionist i jashtëzakonshëmsferën e mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Njoftimi i plotë: I pikëlluar për vdekjen e Doktorit të mirënjohur të Komunës së Malishevës Dr.Ramë Morina!

Doktori ishte një profesionist i jashtëzakonshëmsferën e Mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë.

Shprehë ngushllimet e mija të sinqerta për familjën, miqtë, dhe gjithë ata që e njohën.
Shtuar më 28/11/2020, ora 23:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori