E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Civici: Qeveria do perdore eurobondin per borxhet
Albeu.com
Eurobondi është një borxh që qeveria e merr për të shlyer një tjetër borxh ka deklaruar Rektori i Universitetit Europian Ardian Civici. Sipas Civicit ky borxh do të përdoret më shumë në shlyerjen e borxhit të rrugës Durrës-Kukës. Ndërkohë përsa i përket anëve pozitive dhe anëve negative Civici deklaroi se ana pozitive është se tregon një aspekt të mirë të ekonomisë. Por duhet kujdes në marrjen e këtyre borxheve pasi shpesh ato mund të ndikojnë në rritjen e mëtejshme të borxhit publik.
Shtuar më 13/04/2010, ora 23:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori