Civici, Milo e Kule në Prokurori për vjedhjen në BSH
Pëlqej
Tre anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë Petraq Milo, Dhori Kule, dhe Ardian Civici janë marrë sot në pyetje nga Prokuroria në lidhje me skandalin vjedhjes së 713 milionë lekëve nga kjo bankë.

Fillimisht në Prokurori është paraqitur Milo, ndërkohë në orën 11:40 në Prokurori është paraqitur edhe anëtari tjetër Dhori Kule.
Ndërkohë që Guvernatorja e komanduar Elisabeta Gjoni do të merret në pyetje nga Prokuroria ditën e nesërme. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori