Cilat janë dy shtetet e vetme që nuk dhanë asnjë lek për Shqipërinë
Bashkimi Evropian po organizon sot një Konferencë të Donatorëve ndërkombëtarë në Bruksel për të mbështetur përpjekjet e rindërtimit në Shqipëri.

Por jo të gjitha vendet janë treguar bujarë dhe të gatshëm për të ndihmuar.

Malta dhe Qipro si dy vende të vogla mesa duket nuk kanë pasur mjaftueshëm buxhet për të ndihmuar vendin tonë.

Por vendet në fjalë janë shprehur shumë mbështetëse për Shqipërinë, pra Malta dhe Qipro kanë ofruar vetëm mbështetje morale.

Shtuar më 17/02/2020, ora 17:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori