Çfarë rrezikon polici që ngacmonte seksualisht kunatën
Gjat ditës së djeshme forcat e rendit kanë arrestuar një efektiv policie, i cili akuzohet se dhunonte bashkëshorten dhe ngacmonte seksualisht kunatën e tij.

Në pranga ka rënë 28-vjeçari nga Tirana me detyrë punonjës policie në Lezhë, A.SH.

Ccfarë rrezikon polici?
Sherbimi per Ceshtjet e Brendshme dhe Ankesat bën me dije se ai rrezikon të gjykohet për veprat penale "ngacmim seksual" dhe "dhunë në familje", të cilat sëbashku parashikojnë rreth 5 vite burg sëbashku.

Njoftimi

1. Më datë 03.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A.SH, vjeç 28, banues në Tiranë (punonjes Policie ne Lezhe), per veprat penale “Dhune ne familje” dhe “Ngacmim seksual” pasi ka ushtruar dhune fizike ndaj bashkeshortes se tij si dhe dyshohet se ka ngacmuar seksualisht kunaten e tij. Parashikuar nga nenet 130/a/2 dhe 108 i Kodit Penal.

nenet 130/a/2 dhe 108 i Kodit Penal.
(Ndryshuar me ligjin nr.8733, datë 24.1.2001, neni 24)
Kryerja e veprave të turpshme me të mitur që nuk kanë arritur moshën katërmbëdhjetë vjeç, dënohet me burgim gjer në pesë vjet.
nenet 130
Shtrëngimi ose pengimi për të filluar ose vazhduar bashkëjetesën ose shtrëngimi për të zgjidhur martesën, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në tre muaj.
Shtuar më 05/02/2018, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori