Çfarë po ndodh me opozitën: Nuk do angazhohemi më në protesta
"Nuk do angazhohemi në protesta kombëtare. Ne duam të hapen negociatat pasi do të ketë kontroll më të madhë, do hyjnë reforma më të mëdha. 7 kushtet që u vendosur nga Bundestagu, nuk u plotësuan por u shtuan. “

Nënkryetar i PD-së Edmond Spaho ka folur për reformën zgjedhore dhe për protestat e Opozitës.

"Vendimi i OSBE në votimet e 30 qershorit, ishte njësoj si opozitës. Ne pranuam të jepnim kontributin tonë për reformën. Qëndrimi i opozitës është në interes të vendit. Reforma zgjedhje është prioritet për ndërkombëtarët.

Duhen ndërmarrë disa reforma, që pushteti mos të bien në dorë të një personi. Të mos na përsëritet e njëjta gjë si me Ramën”.

Spaho shton se opozita ka zhvilluar protesta në gusht në Shkodër. Nënkryetari i PD-së u shpreh se opozita do të hapen negociatat dhe se Lulzim Basha ka kërkuar hapjen e negociatave tek partitë popullore europian".

Shtuar më 09/10/2019, ora 21:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori