Çfarë po ndodh me hetimet ndaj Tahirit? Kuvendi merr vendimin e rëndësishëm
Ditën e sotme me votat e mazhorancës është vendosur të zgjasë edhe me tre muaj të tjerë, afatin e komisionit hetimor ndaj ish-ministrit të saj të Brendshëm Saimir Tahiri.

Vendimi u mor në Kuvend me 72 vota pro zgjatjes së afatit dhe 3 vota kundër.

Nga ana tjetër po sot janë zgjatur hetimet dhe për ish-zyrtarët e policisë së Vlorës që gjenden në arrati Jaeld Çela dhe Gjergj Kohila. /albeu.com/


Shtuar më 06/09/2018, ora 13:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori