Çfarë po ndodh?! Elbasani nën rrethim, blindohen hyrjet e daljet nga qyteti
Policia e Shtetit ka ndërrmarrë një tjetër aksion në Elbasan, duke blinduar hyrjet dhe daljet e këtij qyteti.

Dyshohet se këto postblloqe janë vendosur për të kapur persona në kërkim dhe vjen pas identifikimit dhe shpalljes në kërkim të njërit prej autorëve të vrasjes së Bujar Çelës.

Nuredin Dumani është i dyshuari i policisë si njëri prej vrasësve të Bujar Çelës në Elbasan, vëllait të Talo Çelës. Dumani dyshohet edhe si vrasësi i vëllezërve Haxhia në Durrës në maj të këtij viti si edhe për një tjetër vrasje në Rrogozhinë në shtator, të Klevis Kapllanajt.

Nuredin Dumani dhe Klevis Kapllani, janë nga i njëjti fshat, Sinaballaj dhe para se Dumani të shpallej në kërkim nga policia, ata shoqëroheshin bashkë në publik. Burime nga policia e Kavajës thonë se Kapllani ka qenë i dënuar dy herë në Itali, si shpërndarës droge.

37-vjeçari nga Dibra, Nuredin Dumani është banues në Durrës. Por kush është shkaku i përplasjeve që kanë lënë disa viktima? Të gjithë “rrugët” të çojnë tek “Grabitja e Rinasit”.
Shtuar më 09/10/2020, ora 19:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori