Çfarë po ndodh brenda PD-së? Deda e Koka shpërthejnë kundër Bashës

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit, kriza politike kaloi në krizën e PD-së.

Akuza dhe kundër akuza të rënda janë shkëmbyer prej disa ditësh mes anëtarëve të PD-së të cilët së shpejti do të zhvillojnë zgjedhjet për kreun i ri të PD-së.

Një ndër kritikët më të mëdhenj, i cili ka folur hapur kundër kryetarit Lulzim Basha dhe rreth zhvillimeve të fundit në PD është aktori i humorit Julian Deda.

Por llogaria e tij në Facebook është bllokuar. Sipas gazetarit Bledian Koka llogaria e Julian Dedës është raportuar nga persona të ndryshëm dhe ky sulm vjen direkt pas kritikave të njëpasnjëshme ndaj Bashës dhe zgjedhjeve që po bëhen në PD.

Postimi në Facebook

Fytyra e PD-se sot...

Miq ky eshte telefoni personal i Julian Dedes. Ka 3 dite qe llogaria e tij personale ne Facebook eshte e bllokuar dhe eksperte thone qe kjo ka ndodhur si pasoje raportiveve te panumerta qe i jane bere kesaj faqje gjate diteve te fundit.

Nuk eshte e veshtire per tu kuptuar se nga ka ardhur sulmi dhe kush e ka urdheruar.

Nen urdherat e drejtuesit te "tokes se shenjuar", fjala e Julit duhej ngrire qofte edhe per disa dite, per disa ore apo disa minuta.

Juli dhe une kemi replikuar ne 4 vitet e fundit cdo dite, cdo ore, cdo minute me llogarite e panumerta te Rilindjes, por ne keto 4 vjet kurre nuk kemi patur nje sulm te tille.

Kur mendonim se i kishim pare te gjitha, realisht skishim pare asgje. Kur mendonim se meritonim te pakten nje fije respekt, thjeshte po marrim mbrapsh shume balte, balte dhe sefundmi edhe raportime per te mbyllur gojen. Baltaxhinjte me balte nuk ia mbyllin dot gojen Juli, mua jo e jo...

Ne e kemi qellim vetvete te verteten, ata kane balten...si dje, si sot, si neser! Urime, ia dolet per 3 dite, po per 4 vjet si do ia beni?!...

p.s...per gjithçka tjeter ka servile pa fund... /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2017, ora 13:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori