Çfarë la pas protesta dhe gjesti i qytetarit të përgjegjshëm që habiti kalimtarët (FOTO LAJM)

Mbyllja e protestës së paralajmëruar nxorri në pah dhe dëmet e shkaktuara në rrugë.

Pamjet tregojnë nga papastëritë, hekurat e përodrua si rrethim, kazanet e djegura dhe deri te prishjet e trotuareve në pednalen “Murat Toptani”.

Një nga momentet që ka habitur disa kalimarë është veprimi i një qyteteari të përgjegjshëm, i cili me mjte rrethanore fiku një prej zjarrevendezura nga protestuesit në rrugën përpara Parlamentit.

Përmes një ene uji që përdoret për të ujitur lulet, qytetari është fotografuar teksa shuan zjarrin e krijaur nga ndezja e disa barrierave plastike në mes të rrugës.
Shtuar më 16/03/2019, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori