Çfarë do të diskutohet? Rama takon nesër Mitsotakis
Kryeministri Edi Rama do të takohet ditën e nesërme me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

Që kur Mitsotakis mori drejtimin e Greqisë, ky është takimi i dytë që dy udhëheqësit e dy vendeve zhvillojnë brenda pak muajsh.

Takimi Rama-Mitsotakis do të zhvillohet në Athinë, në kuadër të samitit të BE-së me shtetet arabe. Të pranishëm do të jenë edhe liderë të tjerë të rajonit, BE-së dhe vendeve arabe.

Në takim, pritet të diskutohet për çështjen e marrëveshjes së detit midis dy shteteve, të drejtat e pakicës greke dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në BE.
Shtuar më 28/10/2019, ora 21:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori