CEZ kërkon nga BB garanci prej 60 milionë eurosh
Pas heqjes së licensës nga ana e Entit Rregullator të Energjisë, CEZ rrezikon të humbasë në Shqipëri rreth 200 milionë euro. Barbora Pulpanova, zëdhënse e kompanisë me bazë në Pragë, bëri të ditur për sesionin online të Bloomberg, se CEZ do të kërkojë një garanci 60 milionë euro nga Banka Botërore që ishte negociuar para se të hynte ne Shqipëri.

CEZ erdhi në Shqipëri në vitin 2009 me 102 milionë euro, dhe ka investuar 90 deri në 100 milion euro për riparimet dhe zgjerimet. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2013, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori