Cërvenkovski viziton sot Shqipërinë
Albeu.com
Me ftesë të presidentit Alfred Moisiu, presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, do të udhëtojë sot për vizitë dyditëshe në Shqipëri. Bëhet e ditur se Cërvenkovski dhe Moisiu do të nënshkruajnë disa marrëveshje në fushën e mbrojtjes së informacioneve, të kufirit, turizmit dhe të kulturës.Cërvenkovski do të takohet edhe me kryeministrin Sali Berisha dhe me kryeparlamentaren Jozefina Topalli.
Shtuar më 16/11/2005, ora 19:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori