Cervenkovski: Uroj qe qendrimi i djeshem i Mustafajt per deklaraten mbi kufijte, te jete serioz
Albeu.com
Te demshme dhe te rrezikeshme vazhdon ta quaje Maqedonia deklaraten e Ministrit tone te jashtem Besnik Mustafaj per ndryshimin e kufijve ne rajon.Kesaj here fjalet jane te presidentit Maqedonas Cervenkovski, pas shpjegimit te djeshem te Mustafajt, se deklarata mbi kufijte eshte keqkuptuar dhe keqinterpretuar dhe se Shqiperia nuk eshte per ndryshimin e kufijve mes vendeve ku banojne shqiptare. “Uroj qe autoritetet Shqiptare te jene serioze ne hedhjen poshte te deklarates si te pavlefshme dhe te demshme per Shqiperine dhe fqinjet e saj”, ka komentuar Cervenkovski gjate festimeve per diten e veres. Nuk eshte koincidence qe rreagime te forta mbrriten nga Brukseli, vendet antare te BE dhe nga fqinjet, ka vazhduar ai. Problemi behet akoma me serioz, sipas tij, sepse Mustafaj eshte minister i Jashtem i Shqiperise, duke folur nga brendesia e Qeverise Shqiptare. news24
Shtuar më 22/03/2006, ora 23:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori