Cervenkovski plan per te shperndare koalicionin
Albeu.com
Lideri i LSDM-së, Branko Cërvenkovski ka plan për të shpërndarë koalicionin qeveritar të VMRO-DPMNE-së me partitë e minoriteteve. Ky plan bëhet i ditur nga mediat maqedonase të cilat theksojnë se ai parashikon që të largojë ...... deputetët e pakicave turke, rome, serbe dhe vllahe nga koalicioni me Gruevskin dhe të planifikohet fronti i zgjeruar opozitar, që do të përgatitet për zgjedhjet e radhës parlamentare.
Shtuar më 18/05/2010, ora 21:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori