Çantën plot me drogë drejt Greqisë, arrestohet shqiptari
Policia ka kapur mbi 18 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Nga të dhënat e para mësohjet se droga u kap në Rajo, Igumenicë.

Policia greke ndaloi një shqiptar 38-vjec, që po levizte në këmbë duke mbajtur një çantë në krah.

Pas ndalimit nga policia greke në çantë i janë gjetur dhe sekuestruar 21 pako me 18 kg 492 gramë marijuanë dhe 1 celular.

Nga hetimet e policisë mësohet se drogën do të vinte ta merrte një mjet për ta futur në brendësi të tokës greke. /albeu.com/Shtuar më 02/09/2017, ora 12:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori