Cërvenkovski: Qeveria e re maqedonase duhet të marrë vendim për Kosovën
Albeu.com
Presidenti maqedonas, Branko Cërvenkovski, tha të martën në Shkup se qeveria e re që do të formohet menjëherë pas zgjedhjeve, do të duhet shpejt të marrë qëndrim për çështjen e Kosovës, i cili "është shtyrë për shkak të samitit të NATO s dhe zgjedhjeve të ardhshme".Ai shtoi se qëndrimi i Maqedonisë lidhur me këtë çështje duhet të merret duke e marrë parasysh qëndrimin e shumicës së vendeve anëtare të BE-së dhe NATO-s. (QIK)
Shtuar më 14/05/2008, ora 18:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori