Cameron: Mbeshtesim integrimin e Maqedonise
Albeu.com
Kryeministri britanik David Cameron i ka shprehur homologut maqedonas Nikolla Gruevski, mbështetjen e vendit të tij për integrimin e Maqedonisë në BE dhe NATO. Në një mesazh dërguar ...... kreut të qeverisë së Shkupit, Cameron ka vlerësuar progreset e arritura nga Maqedonia në plotësimin e kritereve për anëtarësim.
Shtuar më 21/07/2010, ora 17:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori