Caktohet data e gjyqit për "Eskobarin e Ballkanit"
Klemnet Balili apo i cilësuar ndryshe si "Eskobari i Ballkanit" bëri bujë të madhe me dorëzimin e tij.

Së fundmi është vendosur edhe data se kur ai do të dalë para drejtësisë. Më 25 shkurt ora 10:00.

Kujtojmë se mbi Balilin rëdnojnë disa akuza si: “trafik të narkotikeve”, “grup të strukturuar kriminal”, “mosdeklarim të pasurisë” dhe “pastrim parash”.

Pak ditë më parë avokati i Balilit, Theodhori Sollaku dorëzoi një kërkesë për gjykim të shkurtuar, por seanca e parë tek Kriemt e Rënda u ndërpre me pretendimin se Balili ka dashur që ta bëjë personalisht këtë kërkesë./albeu.com/
Shtuar më 08/02/2019, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori