Çadrat me vete! Nesër reshje shiu deri pas mesdite
Dita e enjte do të kthejë reshjet në vend. Sipas MeteoAlb, vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut do të mbetet deri në mesditë në të gjithë vendin.

Por në vijim pritet përmirësim gradual i kushteve të motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë zonave lindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mengjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 4 - 5 ballë.
Shtuar më 19/02/2020, ora 23:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori