Byrek me kupon? Ja çfarë bën frika...
Në Shkodër kanë nisur që të shiten byrekët me kuponë. Fotoja është postuar në faqen e Olti Currit, ku të bën përshtypje se mallra më të shtrenjtë nuk shiten me kuponë tatimorë.

"S'kishte ndodh ndonjë herë të blesh byrek në Shkodër dhe te japin kupon tatimor, ça bën frika".

P.S. Personalisht nuk mendoj se këtë gjë duhet që tregtarët ta bejnë jo nga frika, por nga vetëdija se taksat janë një detyrim, të gjithë paguajmë taksa dhe zhvillimi i vendit dhe investimet në çfarëdo qeverie, bazohen nga mbledhja e tyre", ka shkruar ai teksa e shoqëron mesazhin me një foto. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2015, ora 11:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori